Депутат фаолиятидан тарғибот тадбири
Ўзбекистон “Адолат”СДП 2025 йил апрель ойини “Коррупцияга қарши курашиш ойлиги” деб эълон қилинди. Ойлик доирасида худудий Кенгашлар томонидан тарғибот тадбирлари ўтказиб келинмоқда.
"Адолат" СДП Гулистон шаҳар Кенгаши раиси Ш.Умурзоқова томонидан “Аҳолининг коррупцияга қарши курашишда фаоллигини ошириш – қонун устуворлиги гарови” мавзусида 2025-йилнинг 2-апрел кунида Гулистон шаҳар “Бахт”МФЙ маҳалла еттилиги ва фаоллари иштирокида тарғибот тадбири ўтказилди. Тадбирда Гулистон шаҳар Кенгаши депутати Э.Абдурахмонов ,Гулистон шаҳар бош отинойиси М.Юлдашева иштирок этиб фуқароларнинг коррупция ҳолатлари олдини олиш бўйича хабардорлиги ва ҳуқуқий маданиятини ошириш лозимлиги, бу иллатга қарши курашиш тегишли органларнинггина эмас, барчанинг иши бўлиши зарурлиги,бу иллатни келтириб чиқараётган сабабларни бартараф этиш муҳимлиги , айнан шу нуқтаи назардан, фуқаролик жамияти институтлари, оммавий ахборот воситалари ва кенг жамоатчиликнинг ушбу жараёндаги иштирокини кучайтириш зарурлиги таъкидланди.