QO‘SHRABOT TAJRIBASI TAQDIMOTI O‘TKAZILDI
Mahalliy Kengashlarning doimiy komissiyalari bilan hamkorlik kuchaymoqda
Xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashining navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Туман Кенгаши депутати ўз сайлов округидаги сайловчилар билан учрашуви ташкил этилди.
Халқ билдирган ишончни оқлаш, жойлардаги ижтимоий аҳамиятга молик, аҳолини қийнаб келаётган муаммоларни ўрганиш ва бартараф этиш чораларини кўриш, лозим тақдирда қонунчиликни такомиллаштириш учун одамларнинг фикрини ўрганиш, тегишли таклифлар тайёрлаш асосий мақсад этиб белгиланган.
Пахтаобод туман Кенгаши депутати Хожиматова Нодирахон ўз сайлов округида фаол иштирок этмоқда. Ўрганиш манзилларида олиб борилаётган ислоҳотлар, бунёдкорликлар билан бир қаторда мавжуд муаммо ва камчиликлар бўйича аҳоли мурожаатларига қулоқ
тутиб, масалалар ўрганилмоқда.
Туманидаги “Янгичек”маҳалла фуқаролар йиғинида бўлди. Депутат дастлаб “маҳалла еттилиги” вакилларининг аҳоли фаровонлигини
ошириш, камбағалликни қисқартириш, оилавий тадбиркорлик ҳамда аёллар ва ёшларни қўллаб-қувватлаш борасидаги олиб борилаётган ишлари тўғрисидаги маълумотларини эшитди.
Рамазон ойи-мехр-оқибат, саховат, ёшларни илм олишида қўллаб-қувватлаш, яшил макон каби эзгу ишлар ойи эканлиги тўгрисида фикрлар билдирилди.
Нуроний оқсоқоллар Юртга тинчлик, ҳалқимизга дуолар қилдилар.
Бу каби учрашувлар давом этмоқда.