Xalq deputatlari Nurobod tumani Kengashining 7-sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Sessiya kun tartibidan o‘rin olgan Tumanda “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturi doirasida tanlangan mahallalarga elektr energiyasi barqaror yetkazib berilishini yaxshilash bo‘yicha manzilli ro‘yxatni tasdiqlash, tumanda “Zarbdor tajribasi” asosida sanoat, qishloq xo‘jaligi hamda xizmat ko‘rsatish yo‘nalishlarida tadbirkorlikni rivojlantirish va aholi bandligini ta’minlashga turtki beruvchi “drayver” loyihalarni ko‘rib chiqish va ma’qullash, mahalliy byudjet daromadlari bajarilishi holati, qo‘shimcha rezervlarni aniqlash bo‘yicha qilingan ishlar, soliqlar va boshqa majburiy to‘lovlar kesimida byudjetga hisoblangan va amalda to‘langanligi, ular bo‘yicha soliq qarzdorligi, Xalq deputatlari Nurobod tumani Kengashining 2025-yil 31-yanvardagi “2025-yilda Nurobod tumani bo‘yicha suv resurslaridan foydalanganlik uchun soliq va yer qa’ridan foydalanganlik uchun bazaviy soliq stavkalariga qo‘llaniladigan kamaytiruvchi va oshiruvchi koeffitsiyentlarni qo‘llash to‘g‘risida”gi VII-4-8-7-99-K/25-sonli qaroriga o‘zgartirish kiritish, tumanda investitsiyalarni jalb qilish va investitsiya loyihalarini amalga oshirish borasida 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar hamda 2025-yilda amalga oshirilishi belgilangan ustuvor vazifalar, tuman mahalliy byudjetining 2025-yil 1-yanvar holatiga shakllangan erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan ajratiladigan mablag‘lar, O‘zbekiston Respublikasining 2024-yil 5-avgustdagi “O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalariga hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish to‘g‘risida”gi O‘RQ-937-son qonunining tumandagi ijrosini ta’minlash, tumanda fuqarolar yig‘inlari raislari sayloviga tayyorgarlik ko‘rish hamda uni o‘tkazishga ko‘maklashish to‘g‘risida va boshqa masalalar ko‘rib chiqildi.
Sessiyada ko‘tarilgan har bir masala xalq vakillari tomonidan atroflicha va qizg‘in muhokama etilib, yakunda ovoz berish yo‘li bilan tuman Kengashining sohalar bo‘yicha tegishli qarorlari qabul qilindi.