"Депутат"-Халқнинг ишончли вакили.
Халқ депутатлари Гулистон туман Кенгаши 5-Сохилобод сайлов округидан депутат Кушиев Юсуфжон Илашевич жорий йилнинг 28 феврал куни Сохилобод МФЙда "Маҳалла еттилиги" ва сайловчилар учрашув ўтказди.Учрашувда бир қатрор мурожаатлар ўрганилди. Жумладан Олмос кўчаси 8-уйда яшовчи Ахмедов Бахрилла ва Ватанпарвар кўчасида яшовчи Сарротов Суюннинг аҳоли томорқаларини суғориш учун оқова сув йўқлиги ва аҳолининг томорқаларига экин экиб фойдаланишлари учун маҳаллага дренаж қўрилиши ва томорқаларига экилган экинларни дренаж орқали суғоришлари тўғрисида мурожаати, Олмос ва Ватанпарва кўчаларини таъмирлаш тўғрисидаги мурожаатлар ўрганилди. Ўрганилган мурожаатлар юзасидан маҳаллага дренаж ўрнатиш давлат дастурига киртилганлиги, Олмос ва Ватанпарвар кўчаларни опен бюджет орқали овоз тўплаб таъмирлаш тўғрисида тушунтиришлар берилди.
12-Иноқлик сайлов округидан депутат Холбоев Боходир Эрназарович жорий йилнинг 28 феврал куни Иноқлик махалла еттилиги ва сайловчилар билан учрашув ўтказди. Учрашувда Чортоқ кўчасида яшовчи фуқаро Файзуллаева Наргизани яшаётган хонадонини кадастр қилиш ва Чортоқ кўчасига асфалт ётқизиш, маҳалла фуқарлларининг аввал иноқлик маҳалласида тез тиббий ёрдам машинаси аҳолига хизмат қилганлиги ва бугунги кунда ушбу тез тиббий ёрдам автомашинасини бошқа маҳаллага ўтказганлиги ва тез тиббий ёрдам автомшинасини Иноқлик маҳалласига қайтариш тўғрисидаги мурожаатлар ўрганилди. Мурожаатлар юзасидан Чортоқ кўчасини опен бюджетда овоз тўплаб асфалтлаштириш Файзуллаева Наргизага яшаш уйини кадастр хужжат қилиш учун хуқуқий тушунча берилди. Маҳаллага тез тиббий ёрдам машинасини қайтариш учун депутатлик сўрови чиқаришга келишиб олинди.