#Deputat tibbiyot sohasidagi muammolarni o‘rganmoqda.
📎Nurafshon shahri deputati Komol Umarboev "Adolat" SDP a'zosi hamda Nurafshon shahri "Adolat" SDP raisi O.Abulxayirovlar ishtirokida tuzilgan ishchi guruh Nurafshon shahri hududidagi bir qator dorixonalarda bo‘lib, aholi va tibbiyot muassasalarini arzon hamda sifatli dori vositalari va tibbiy buyumlar bilan taminlanganlik darajasini oshirish borasida olib borilayotgan ishlar holatini o'rganish bo'yicha savolnomalar o'tkazishda va aholini arzon va sifatli dori-darmonlar bilan ta’minlash holati bo‘yicha o‘rganish ishlarini olib bordi.
📌Jumladan shahardagi bir qancha xususiy dorixonolarda o‘rganishlar olib borildi. Tibbiyot xodimlari hamda aholining fikr-mulohazalari tinglandi.
📌Mavjud muammolarning oldini olish uchun dorixona mutasaddisi elektron resept shaklini joriy etishni taklif etgan bo‘lsa, boshqa bir yigit odamlar o‘z salomatligi uchun qayg‘urmay qo‘ygani haqida gapirib, tibbiy madaniyatni shakllantirish, sportga bo‘lgan e’tiborni kuchaytish zarur, degan takliflarni bildirib o‘tdi.
✅Deputat mavjud muammolarni aniqlab, nazoratiga oldi. Hududdagi o‘rganishlar davom etmoqda.
🌐Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashi kotibiyati axborot xizmati.