Xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashi deputati X.Abdimo'minov “Bandixon‘” mahallasida mahalla faollari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Kengashining “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2025-yil 14-yanvarda qabul qilingan KQ-35-sonli qarori hamda Surxondaryo viloyatidan saylangan Senatorlar, xalq deputatlari viloyat, tuman, shahar Kengashlari deputatlari, hokimliklar, mahalla faollari, nuroniylar, ziyolilar, xotin-qizlar va yoshlar vakillari, tadbirkorlar hamda agroklaster egalarining vohamiz aholisiga "Viloyatimizning har bir go‘shasini bunyodkorlik va obodlik maskaniga aylantirishda barchamiz munosib hissa qo‘shaylik!" mavzusidagi murojaatining mazmun-mohiyati yuzasidan yig‘ilish o‘tkazishdi.
Yig‘ilishda mahalla hududini rivojlantirish aholi muammоlаriпi samarali hal etishda ijtimoiy-ma'naviy muhit barqarorligini ta’minlash, madaniy-ma'rifiy tadbirlarni amalga oshirish bo‘yicha mahallada sog'lom ijtimoiy-ma'naviy muhitni saqlash, milliy qadriyatlarni targ'ib qilish, madaniy-ma'rifiy tadbirlarni amalga oshirish bo‘yicha hamkorlik yo‘nalishlari muhokama qilindi.
Shuningdek, yig‘ilish so‘ngida hududda mavjud muammolar, fuqarolar tomonidan berilgan takliflar yechimi yuzasidan rejalar tuzilib, fuqarolar murojaatlari tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovlari yuborilishi belgilab olindi.