Xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashining navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Saylovchilar bilan uchrashuv
XALQ DEPUTATLARI BANDIXON TUMANI KENGASHI
Bandixon tumani “Obikor” mahalla fuqarolar yig‘inida tuman Kengashi deputati X.Salomov saylovchilar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
X.Salomov, deputat sifatida xalqning muammolariga yechim topishda ularni doimo qo‘llab-quvvatlashga tayyorligini aytib o‘tdi. U, shuningdek, tumanda amalga oshirilayotgan davlat dasturlaridan samarali foydalanish, aholining talab va ehtiyojlarini inobatga olgan holda qarorlar qabul qilish zarurligini ta’kidladi.
Uchrashuv davomida, fuqarolar tomonidan o‘rtaga tashlangan masalalarga deputat tomonidan bevosita javob berildi va kelgusida ularni hal qilish bo‘yicha amaliy yordam berilishi aytildi. Mahalla va oilaviy tadbirlarda aholining faolligini oshirish, o‘qituvchilar, tibbiyot xodimlari va boshqa ijtimoiy soha vakillarining sharoitlarini yaxshilash bo‘yicha davlat dasturlariga kengroq jalb qilishni ko‘zda tutuvchi tashabbuslar ilgari surildi.