Yangi qaror yangi imkoniyatlarni taqdim etmoqda O‘zLidep tuman Kengashi, O‘zXDP tuman Kengashi, O‘zbekiston ekologik partiyasi tuman Kengashi raislari joylarda 2026-2027-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli qarori targ‘iboti olib bormoqda. Targ‘ibot tadbirlarida Gʻallaorol tumanidagai loyihalar uchun Drayver loyihalarga 5,7 mlrd so‘m, Investitsiya dasturi doirasida 122,2 mlrd so‘m, ESMA mablag‘i 99,7 mlrd so‘m, Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi tuman dasturi doirasida 30 mlrd so‘m, Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi mahalla dasturi doirasida 10 mlrd so‘m, Mahalliy budjet mablag‘lari 5,4 mlrd so‘m, Subsidiya mablag‘lari 1,1 mlrd so‘m, Ssuda mablag‘lari 800 mln so‘m, Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik jamg‘armasi mablag‘i 450 mln so‘m, Jamoatchilik fikri asosidagi loyihalar 25,8 mlrd so‘m, Obodonlashtirish dasturlari 7,8 mlrd so‘m, Nodavlat bog‘chalarga budjet subsidiyasi ajratish 40,8 mlrd so‘m, Banklar tomonidan ajratiladigan mablag‘lar 191,8 mlrd.soʻm, loyiha tashabbuskorlari mablag‘lari hisobidan 94,4 mlrd. soʻm, Xorijiy investitsiyalar 318 mln dollar ajratilayotganligi va bu mablag‘lar aholining yaxshi yashashi uchun xizmat qilishi ta’kidlandi.
O‘zLidep tuman Kengashi, O‘zXDP tuman Kengashi, O‘zbekiston ekologik partiyasi tuman Kengashi raislari joylarda 2026-2027-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli qarori targ‘iboti olib bormoqda. Targ‘ibot tadbirlarida Gʻallaorol tumanidagai loyihalar uchun Drayver loyihalarga 5,7 mlrd so‘m, Investitsiya dasturi doirasida 122,2 mlrd so‘m, ESMA mablag‘i 99,7 mlrd so‘m, Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi tuman dasturi doirasida 30 mlrd so‘m, Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi mahalla dasturi doirasida 10 mlrd so‘m, Mahalliy budjet mablag‘lari 5,4 mlrd so‘m, Subsidiya mablag‘lari 1,1 mlrd so‘m, Ssuda mablag‘lari 800 mln so‘m, Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik jamg‘armasi mablag‘i 450 mln so‘m, Jamoatchilik fikri asosidagi loyihalar 25,8 mlrd so‘m, Obodonlashtirish dasturlari 7,8 mlrd so‘m, Nodavlat bog‘chalarga budjet subsidiyasi ajratish 40,8 mlrd so‘m, Banklar tomonidan ajratiladigan mablag‘lar 191,8 mlrd.soʻm, loyiha tashabbuskorlari mablag‘lari hisobidan 94,4 mlrd. soʻm, Xorijiy investitsiyalar 318 mln dollar ajratilayotganligi va bu mablag‘lar aholining yaxshi yashashi uchun xizmat qilishi ta’kidlandi.