2025-yilning eng faol deputatlari taqdirlandi!
Xalq deputatlari viloyat Kengashining navbatdagi yigirma beshinchi sessiyasi AI muhbirimiz talqinida
Yangi dasturlar jamoatchilik nazoratida Tuman Kengashi deputati N.Mamarasulova aholi bilan uchrashuvda joriy yilda tumandagi Drayver loyihalarga 5,7 mlrd so‘m, Investisiya dasturi doirasida 122,2 mlrd so‘m, ESMA mablag‘i 99,7 mlrd so‘m, Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi tuman dasturi doirasida 30 mlrd so‘m, Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi mahalla dasturi doirasida 10 mlrd so‘m, Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik jamg‘armasi mablag‘i 450 mln so‘m, Jamoatchilik fikri asosidagi loyihalar 25,8 mlrd so‘m,Obodonlashtirish dasturlari 7,8 mlrd so‘m, Nodavlat bog‘chalarga byudjet subsidiyasi ajratish 40,8 mlrd so‘m, “Saxovat va ko‘mak”, “Yoshlar daftari” va “Ayollar daftari” jamg‘armalari 8,8 mlrd so‘m, Banklar tomonidan ajratiladigan mablag‘lar 191,8 mlrd.so’m, loyiha tashabbuskorlari mablag‘lari hisobidan 94,4 mlrd.so’m ajratilayotganligi va bu mablag‘lar aholining yaxshi yashashi uchun xizmat qilishi ta’kidladi. https://t.me/SBXDvMXJB361tpA6
Yangi dasturlar jamoatchilik nazoratida
Tuman Kengashi deputati N.Mamarasulova aholi bilan uchrashuvda joriy yilda tumandagi Drayver loyihalarga 5,7 mlrd so‘m, Investisiya dasturi doirasida 122,2 mlrd so‘m, ESMA mablag‘i 99,7 mlrd so‘m, Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi tuman dasturi doirasida 30 mlrd so‘m, Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi mahalla dasturi doirasida 10 mlrd so‘m, Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik jamg‘armasi mablag‘i 450 mln so‘m, Jamoatchilik fikri asosidagi loyihalar 25,8 mlrd so‘m,Obodonlashtirish dasturlari 7,8 mlrd so‘m, Nodavlat bog‘chalarga byudjet subsidiyasi ajratish 40,8 mlrd so‘m, “Saxovat va ko‘mak”, “Yoshlar daftari” va “Ayollar daftari” jamg‘armalari 8,8 mlrd so‘m, Banklar tomonidan ajratiladigan mablag‘lar 191,8 mlrd.so’m, loyiha tashabbuskorlari mablag‘lari hisobidan 94,4 mlrd.so’m ajratilayotganligi va bu mablag‘lar aholining yaxshi yashashi uchun xizmat qilishi ta’kidladi. https://t.me/SBXDvMXJB361tpA6