Yangi qaror yangi imkoniyatlarni taqdim etmoqda Joylarda 2026-2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy - iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli qarori targ‘iboti olib borilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati А.Ismailov qo‘ytoshliklar uchun qaror mazmun - mohiyatini tushuntirdi. Jumladan: Qo‘ytosh va Ko‘kbuloq mahallalarida 4,3 gektar yer maydonidagi aholi tomorqalarining suv ta’minotini yaxshilash orqali 70 nafar aholi daromadini oshirish, Xitoy Xalq Respublikasi investorlari “Wo Da Shi Ye” MCHJ XK tomonidan tumanning “Qo‘ytosh” SHFY xududida joylashgan volfram konini o‘zlashtirish va qayta ishlab chiqarish loyihasini amalga oshirish, “Qo‘ytosh” SHFY xududida "O‘zbekiston texnologik metallar kombinati" AJ tomonidan quvvati 774 ming tonna bo‘lgan volfram texnogen chiqindilarini qayta ishlash loyihasini amalga oshirish muhim ahamiyat kasb etishi aytib o‘tildi.
Joylarda 2026-2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy - iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli qarori targ‘iboti olib borilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati А.Ismailov qo‘ytoshliklar uchun qaror mazmun - mohiyatini tushuntirdi. Jumladan: Qo‘ytosh va Ko‘kbuloq mahallalarida 4,3 gektar yer maydonidagi aholi tomorqalarining suv ta’minotini yaxshilash orqali 70 nafar aholi daromadini oshirish, Xitoy Xalq Respublikasi investorlari “Wo Da Shi Ye” MCHJ XK tomonidan tumanning “Qo‘ytosh” SHFY xududida joylashgan volfram konini o‘zlashtirish va qayta ishlab chiqarish loyihasini amalga oshirish, “Qo‘ytosh” SHFY xududida "O‘zbekiston texnologik metallar kombinati" AJ tomonidan quvvati 774 ming tonna bo‘lgan volfram texnogen chiqindilarini qayta ishlash loyihasini amalga oshirish muhim ahamiyat kasb etishi aytib o‘tildi.