🌾 Sherobodda xotin-qizlar bilan uchrashuv: kambag‘allikni kamaytirish va yerdan unumli foydalanish masalalari muhokama qilindi
📌 Sherobod tumani 7-Boybuloq saylov okrugi deputati L. Xakimova tomonidan “G‘o‘rin-Gilambob” mahallasidagi xotin-qizlar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda asosiy e’tibor kambag‘allikni kamaytirish, oilaviy daromadlarni oshirish va yer resurslaridan samarali foydalanish masalalariga qaratildi. ❗️
💬 Suhbat davomida mahalladagi xotin-qizlar o‘z tashvishlari va takliflarini bildirib, amaliy yechimlar yuzasidan maslahatlar oldi. Deputat mahalla aholisi bilan yaqindan ishlash va loyihalarni amalga oshirish borasida o‘z rejalari bilan bo‘lishdi.
🌱 Tadbirda, shuningdek, qishloq xo‘jaligi yerlarini unumli ishlatish, oilaviy tomorqalarni rivojlantirish va kichik biznesni qo‘llab-quvvatlash yo‘nalishlarida tavsiyalar berildi.
🔔 Ushbu uchrashuv xotin-qizlar faolligini oshirish, mahalladagi ijtimoiy-iqtisodiy masalalarni hal etish va yer resurslaridan samarali foydalanishni rag‘batlantirishga xizmat qiladi.