Har bir murojaat e’tiborda
Samarqand shahar "Amir Temur" mahalla fuqarolar yig‘inida Xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashi deputatlari N.Kenjayeva va N.Abdullayevalar mahalla yettiligi hamda mahalla faollari bilan uchrashib, aholining muammo, kamchilik va takliflarini yaqindan o‘rganishdi.
⚡️Uchrashuvdan asosiy maqsad — mahalladagi mavjud muammolarni o‘rganish, aholi bilan ochiq muloqot o‘rnatish va fuqarolarning taklif hamda tashabbuslarini tinglashdan iborat bo‘ldi.
⚡️Muloqot davomida mahallaning ijtimoiy-iqtisodiy holati, infratuzilmasi, kommunal xizmatlar, ta’lim va sog‘liqni saqlash sohalarida yuzaga kelayotgan muammolar muhokama qilindi.
⚡️ Deputatlar tomonidan bildirilgan har bir murojaat alohida qaydga olinib, ularni bartaraf etish yuzasidan mutasaddi tashkilotlarga tegishli tavsiya va topshiriqlar berildi. Tadbir yakunlari bo‘yicha aholining turmush darajasini yaxshilashga qaratilgan amaliy chora-tadbirlar belgilandi.