Doimiy komissiya yigʻilishida bir qator masalalar muhokama qilindi.
Xalq deputatlari tuman Kengashining Taʻlim, sogʻliqni saqlash, madaniyat, sport va ijtimoiy himoya masalalari boʻyicha doimiy komissiyasi raisi D.Tursunova, sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha doimiy komissiyasi raisi B.Soliyev, yoshlar siyosati, xotin-qizlar va gender tenglik masalalari boʻyicha doimiy komissiyasi raisi D.Jumayeva xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri M.Bobonazarova, Qorovulbozor tumani hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari S.Qo`shshayev hamda tegishli korxona va tashkilot raxbarlari bilan birgalikda tumanda “Taʻlim toʻgʻrisida”gi Qonun ijrosini oʻrganish va natijalarini koʻrib chiqish boʻyicha doimiy komissiya yigʻilishi boʻlib oʻtdi hamda tuman maktabgacha va maktab taʻlimi boʻlimi mudiri S.Davlatovaning hisoboti eshitildi.
Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlisga Murojaatnomasi mazmun-mohiyati hamda Murojaatnomada taʼkidlangan ustuvor vazifalardan biri boʻlgan taʼlim-tarbiya jarayonlarida amalga oshirilgan va kelgusi yilda amalga oshadigan islohotlar toʻgʻrisida toʻxtalib oʻtildi.