Tuman Kengashi deputati tomonidan mahalladagi yoshlar yetakchisi faoliyati, amalga oshirilayotgan tadbirlar samaradorligi hamda yoshlar bandligini ta’minlash borasidagi ishlar o‘rganildi.
Deputat tomonidan davlat xizmatlari markazlari hamda FHDYO organlarida fuqarolarga xizmat ko‘rsatish sifati va tezkorligi o‘rganildi.
Deputat MFYda xotin-qizlarning tikuvchilik sohasidagi faoliyati bilan tanishib, ularning mehnat sharoitlari va yaratilgan imkoniyatlarni ko’zdan kechirdi.
Romitan tumanining Bog‘iturkon mahallasi obod maskanga aylanadi.
Madad NNT hamda xalq deputatlari tuman Kengashi o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Tuman Kengashi deputati mahalladagi xotin-qizlar faolining, xotin-qizlarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash va bandligini ta’minlash bo‘yicha olib borayotgan faoliyatini o‘rgandi.
Mahalliy kengash deputatlari o‘z saylov okrugidagi savdo do‘konlarida aholiga taklif etilayotgan oziq-ovqat va sanoat mahsulotlarining sifati hamda narx-navo barqarorligini o‘rgandi.
Deputat Oila va xotin-qizlar bo‘limi faoliyati bilan tanishib, sohada amalga oshirilayotgan ishlar bo‘yicha o‘rganish olib bordi.
Aholi va bolalar uchun sport inshootlari, umumta’lim maktablari sport zallari va ulardagi sport anjomlari mavjudligi, ularning jihozlari holati deputat tomonidan o’rganildi.