Sessiyada Qanlıkól rayonı Ádillik bólimi baslıǵınıń rayon dárejesindegi mámleketlik organları hám shólkemlerdiń huqıq norma dóretiwshiligi hámde huqıqların qollap quwatlaw ámeliyatı hámde aymaqta huqıqıy úgit násiyatlaw jumısları boyınsha 2025-jıldıń 12 ayı dawamında ámelge asırılǵan jumısları haqqında, rayonda densawlıqtı saqlawdı rawajlandırıwǵa tiyisli mámleketlik dástúrlerdiń orınlanıwı, kesellikler profilaktikasınıń jaǵdayı, salamat turmıs tárizin hám tuwrı awqatlanıwdı qáliplestiriw, sonıń menen birge densawlıqtı saqlawdıń tiykarǵı kórsetkishleri haqqında rayonlıq Medicina birlespesi baslıǵınıń 2025-jıldıń 12 ayı dawamında ámelge asırılǵan jumısları haqqında, Qanlıkól rayonı jergilikli byudjetiniń Jámiyetshilik pikiri tiykarında ilájlardı qáliplestiriw, bahalaw, tańlap alıw hámde orınlanıwın monitoring qılıw sonday-aq, byudjet processinde puqaralardıń belsene qatnasıwın támiyinlew boyınsha rayonlıq isshi komissiyası tárepinen 2025-jıl dawamında alıp barǵan jumısları hámde 2026-jıl ushın “Puqaralar baslamalı qorı” qarjılarınıń qáliplesiwi haqqında, Ózbekstan Respublikası Oliy Majlisi Senatı Keńesiniń 2025-jıl 17-dekabr kúngi “Baslamalı byudjet proseslerin ótkeriw hámde qarjılandırıw tártibi haqqında” ģı Nızamga ózgeris hám qosımshalar kiritiw haqqındaģı KQ-280-V-sanlı qararına tiykar Xalıq deputatları Qanlikól rayonlıq Keńesiniń 2024-jıl 29-fevral kúngi VI-78-26-13-186-K/24-sanlı qararına tiyisli ózgeris hámde qosımshalar kiritiw haqqında, 2026-jılı Respublikalıq byudjetten drayver joybarları ushın ajıratılatuǵın qarjılardıń tarawlar kesiminde jumsalıwı hám buyırtpashı shólkemlerdiń tastıyıqlaw hámde rayonda aymaqlardı rawajlandırıwdı jáne de jedellestiriw hám xalıqtıń bántligin támiyinlew boyınsha islep shıǵılǵan "drayver" joybarlarınan nátiyjeli paydalanıw boyınsha ilajlar baǵdarlaması haqqında máseleler deputatlar názerine usınıldı.
Sessiya májilisinde bunnan basqada máseleler qaralıp tiyisli qararlar qabıl etildi.
Sessiyada Qonliko‘l tumani Adliya bo‘limi boshlig‘ining tuman darajasidagi davlat organlari va tashkilotlarining huquq norma ijodkorligi hamda huquqlarini qo‘llab-quvvatlash amaliyoti hamda hududda huquqiy targ‘ibot ishlari bo‘yicha 2025-yilning 12 oyi davomida amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risida, tumanda sog‘liqni saqlashni rivojlantirishga oid davlat dasturlarining bajarilishi, kasalliklar profilaktikasining holati, sog‘lom turmush tarzini va to‘g‘ri ovqatlanishni shakllantirish, shuningdek sog‘liqni saqlashning asosiy ko‘rsatkichlari to‘g‘risida, tuman tibbiyot birlashmasi boshlig‘ining 2025-yilning 12 oyi davomida amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risida, Qonliko‘l tumani mahalliy byudjetining Jamoatchilik fikri asosida chora-tadbirlarni shakllantirish, baholash, tanlab olish hamda bajarilishini monitoring qilish hamda byudjet jarayonida fuqarolarning faol ishtirokini ta’minlash bo‘yicha tuman ishchi komissiyasi tomonidan 2025-yil davomida olib borilgan ishlari hamda 2026-yil uchun "Fuqarolar tashabbus jamg‘armasi" mablag‘larining shakllanishi to‘g‘risida, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 17-dekabrdagi "Tashabbusli byudjet jarayonlarini o‘tkazish hamda moliyalashtirish tartibi to‘g‘risida"gi Qonunga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish haqidagi KQ-280-V-sonli qaroriga asosan Xalq deputatlari Qonliko‘l tuman Kengashining 2024-yil 29-fevraldagi VI-78-26-13-186-K/24-sonli qaroriga tegishli o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida, 2026-yilda Respublika byudjetidan drayver loyihalari uchun ajratiladigan mablag‘larning sohalar kesimida sarflanishi hamda buyurtmachi tashkilotlarning tasdiqlash hamda tumanda hududlarni rivojlantirishni yanada jadallashtirish va aholining bandligini ta’minlash bo‘yicha ishlab chiqilgan "drayver" loyihalardan samarali foydalanish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi to‘g‘risidagi masalalar deputatlar e’tiboriga taqdim etildi.
Sessiya majlisida bundan boshqa masalalar ham ko‘rib chiqilib, tegishli qarorlar qabul qilindi.