Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Yig'ilishda kun tartibidagi, Toyloq tumanida “Ayollar daftari”da turgan 6265 nafar ehtiyojmand xotin-qizlarni “Ayollar daftari”dan chiqarish hamda 2025-yilning 12 oyi davomida amalga oshirgan ishlari yuzasidan tuman hokimining o‘rinbosari – Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i N.Kambaridinovaning hisoboti to‘g‘risida;
Bolalar masalalari bo‘yicha Toyloq tumani komissiyasining 2025-yil davomida amalga oshirilgan faoliyati yuzasidan Toyloq tumani “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi direktori Djo‘rayev Jamol Suyarovichning hisoboti to‘g‘risidagi masalalar eshitilib, xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashining navbatdagi sessiyasi kun tartibiga kiritish tavsiya etildi.