Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohatlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyaning navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi
Doimiy komissiya yig'ilishi kun tartibiga kiritilgan Toyloq tumani moliya bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari Rafiq Qahorovning 2025-yil yakuni bilan “Tashabbusli budjet” mablag‘lari asosida shakllantirilgan tadbirlarni moliyalashtirishga yo‘naltirilgan mablag‘lar to'g'risidagi hisoboti,
2025-yil davomida tuman mahalliy budjetining ijrosi to‘g‘risida shuningdek hudud salohiyatidan kelib chiqqan holda mahalliy budjet daromadlarining qo‘shimcha manbaalaridan foydalanish yo‘nalishlari, jumladan, mahalliy budjet daromadlarini oshirishning aniqlangan rezervlari to‘g‘risida, 2026-yilda Toyloq tumanini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi to‘g‘risida va kun tartibiga kiritilgan boshqa masalalar ham eshitilib, xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashining navbatdagi sessiyasi kun tartibiga kiritish tavsiya etildi.