CHINOZ TUMANI. Xotin-qizlar faoli faoliyati yuzasidan o‘rganish ishlari olib borildi
♻️Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi deputati Mirsoat Mirsodiqov A.Navoiy mahallasida bo‘lib, mahallada xotin-qizlar faoli tomonidan olib borilayotgan ishlarning holati va samaradorligi o'rganildi.
📝O'rganish davomida xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning bandligini ta’minlash, ijtimoiy faolligini oshirish hamda muammoli masalalar bilan ishlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan ma’lumotlar olindi. Shuningdek, mahalla hududida yashovchi fuqarolarning murojaatlari tinglanib, ularni ijobiy hal etish bo‘yicha mas’ullarga tegishli vazifalar belgilab berildi.
✅Mazkur o'rganish mahallada olib borilayotgan ijtimoiy ishlar samaradorligini oshirish, xotin-qizlar bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish hamda fuqarolar bilan ochiq muloqotni kuchaytirishga qaratilgani qayd etildi.