Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Baxtiyor Maniyazov Buloqboshi tumanida boʻldi.
Tuman hokimi oʻrinbosari, oila va xotin-qizlar boʻlimi boshligʻi X.Xolmatova, Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyat mudiri N.Xolmatova hamrohligida tumanda amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi.
Tashrif avvalida xotin-qizlar boʻyicha amalga oshirilgan ishlar, Korrupsiyaga qarshi kurashish, Kambagʻallikni qisqartirish, kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik hamda ekologiyani asrashda muhim ahamiyatga ega boʻlgan jarayonlarni oʻrgandi. Oʻrganish davomida tumandagi 22-sonli umumtaʼlim maktabi hamda 55-IDUM oʻquvchilari bilan yaqindan suhbatlashdi.
Buyukturon mahallasida boʻlib fuqarolar sharoitlari,kambagʻallikni bartaraf etish boʻyicha bajarilgan ishlarni koʻzdan kechirdi.
Tashrif yakunida masʼullarga yoʻnalishlar kesimida taklif va mulohazasini bildirib,albatta, har qanday ezgu maqsad va g‘oyalarning poydevori, tag zamini bo‘lishi kerakligini alohida taʼkidladi.