⚡️Bugun, 15-avgust kuni xalq deputatlari viloyat Kengashining Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari bo‘yicha doimiy komissiyaning beshinchi yig‘ilishini bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari viloyat Kengashining navbatdagi sessiyasi kun tartibiga kiritilayotgan masalalarni dastlabki tarzda ko‘rib chiqish maqsadida tashkillashtirilgan mazkur doimiy komissiya yig‘ilishida viloyat sog‘liqni saqlash va maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmalari mas’ul vakillarining hisobotlari eshitildi.
Shuningdek, mazkur yig‘ilishda xalq deputatlari viloyat Kengashi huzuridagi yoshlar maslahat guruhining a’zolari ham ishtirok etishdi.
Yig‘ilishda doimiy komissiya a’zolari M.Pardayeva, Sh.Teshayev, J.Safarov, F.Ikromova va J.Jonibekovlar tomonidan sog‘liqni saqlash tizimida birlamchi tibbiy-sanitariya yordamini aholiga yaqinlashtirish va tibbiy xizmatlar samaradorligini oshirish, yangi o‘quv yili boshlanishi munosabati bilan maktabgacha va maktab ta’limi muassasalari faoliyatini rivojlantirish hamda muammolarni hal etilish borasida amalga
oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar yuzasidan fikr-mulohaza va takliflar bildirildi.
Yig‘ilish yakunida muhokama qilingan masala yuzasidan tegishli qaror qabul qilindi.