Депутат Абдуллаев Хуснимухаммад “Сойбўйи” маҳалласидаги муаммоларни ўрганди
Халқ депутатлари Янгиқўрғон туман Кенгаши депутати Абдуллаев Хуснимухаммад Нурмахаммедович томонидан Янгиқўрғон туманидаги “Сойбўйи” маҳалла фуқаролар йиғинида бўлиб, маҳалла раиси билан учрашди ҳамда ҳудуддаги ижтимоий-иқтисодий ҳолат, инфратузилма масалалари, аҳоли бандлиги ва амалга оширилаётган ислоҳотлар юзасидан атрофлича мулоқот олиб борди.
Учрашув давомида маҳалланинг долзарб муаммолари – ички йўллар, ичимлик суви таъминоти, электр тармоқларининг барқарор ишлаши, ободонлаштириш ишлари, шунингдек, ёшлар ва хотин-қизлар бандлиги масалалари муҳокама қилинди.
Аҳолининг турмуш шароитини яхшилаш, ижтимоий ҳимояга муҳтож оилаларга кўмак кўрсатиш, ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш каби масалалар бўйича фикр алмашилди
Абдуллаев Хуснимухаммад Нурмухаммедович ҳар бир масала юзасидан тегишли ташкилотлар билан ҳамкорликда амалий чоралар кўрилишини таъминлашини билдирди. Айрим муаммолар эса депутатлик сўрови орқали юқори ташкилотларга етказилиши белгиланди