O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «Davlat tibbiy sug‘urtasi mexanizmlarini joriy etishga oid chora-tadbirlar to‘g‘risida» 2024 yil 5 sentabrdagi PQ-311-son qarori asosida tibbiy xizmatlarni aholiga yaqinlashtirish va yuqori sifatli tibbiy xizmat ko‘rsatish yanada takomillashadi. Kasalliklarni erta aniqlash birlamchi va ikkilamchi proflaktika o‘tkazish natijasida kasalliklarni asorati bartaraf etiladi, buning natijasida nogironliklar soni kamayadi bu esa jamiyatimizda iqtisodiy va ijtimoiy omillarning barkoror bo‘lishiga olib keladi. Xar bir nogiron oila va jamiyat uchun katta fojiyadur.
Prezidentimizning bu tashabbuslari asosida jamiyatimizda sog‘lom turmush tarzini yuqori darajaga kò‘tarish, fuqarolarimizga o‘z vaqtida sifatli va yuqori malakali yordamni tashkillashtirish, o‘z vaqtida kasalliklarni aniqlash va davolash kabi chora tadbirlar ko‘zda tutilgan.
✅Batafsil (https://telegra.ph/Prezidentimizning-bu-tashabbuslari-asosida-jamiyatimizda-soglom-turmush-tarzini-yuqori-darajaga-k%C3%B2tarish-fuqarolarimizga-oz-vaqt-06-30)