Xalq deputatlari Sardoba tuman Kengashi
Xalq deputatlari Sardoba tuman Kengashining navbatdagi 13-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sardoba tumani hokimligi majlislar zalida bo‘lib o‘tgan navbatdagi o'n uchunchi sessiya ishida xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari, kun tartibiga kiritilgan masalalarga aloqador davlat va jamoat tashkilotlari rahbarlari ishtirok etdilar.
1) Xalq deputatlari Sardoba tuman Kengashining bo‘shab qolgan deputatlik o‘rniga o‘tkazilgan saylov natijalari yuzasidan tuman saylov komissiyasi rahbari A.Mahmudovning axboroti to‘g‘risida.
2) Tumanda yoshlar muammolarini o‘rganish, ularni hal etishga ko‘maklashish, yosh avlodning iste’dodi va qobiliyatlarini rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha sharoitlar yaratish choralarini ko‘rish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan Yoshlar ishlari Agentligining Sardoba tuman bo‘limi boshlig‘i B.Bo‘tayevning hisoboti.
3) O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining KQ-706-sonli Kengash qarori ijrosi yuzasidan deputatlar tomonidan o‘rganish yakunlarida aniqlangan muammolarning hal etilishi yuzasidan tuman Kengashi deputati, kotibiyat mudiri Q.O‘tayevning
axboroti.
4) “O‘zbekiston-2030” strategiyasida belgilangan 25-maqsadda hamda Xotinqizlarning ta’lim olishi, kasbiy ko‘nikmalarni egallashi, erta turmush va ajrimlarning oldini olish, tadbirkorlika jalb etishda olib borilayotgan ishlar yuzasidan tuman oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i Z.Ahmedovaning hisoboti.
5) O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 4-yanvardagi “Chiqindilarni boshqarish tizimini takomillashtirish va ularning ekologik vaziyatga salbiy ta’sirini kamaytirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-5-sonli Farmonining tumandagi ijrosini ta’minlash bo‘yicha Sardoba tuman Chiqindi poligonlarini boshqarish direksiyasi boshlig‘i D.Gaziyevning hisoboti.
6) Xalq deputatlari Sardoba tuman Kengashi, Kengash faoliyati va doimiykomissiyalarning 2025-yilning 2-yarim yillik ish rejasini tasdiqlash
7) Boshqa masalalar.