Xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashining "Maslahat Kengashi" o'tkazildi
Yig'ilishda sessiya kun tartibiga kiritilgan masalalar muhokamasi bo'lib o'tdi.
1. “O‘zbekiston - 2030” strategiyasining ijrosi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan viloyat hokimining o‘rinbosari Sh.Xudayberdiyev axboroti haqida;
2. Mahalliy byudjet daromadlarining belgilangan prognoz ko‘rsatkichlari bajarilishini ta’minlash, hududning iqtisodiy o‘sish nuqtalarini inobatga olgan holda qo‘shimcha manbalarni aniqlash, soliq qarzlarini qisqartirish, ortiqcha to‘lovlarga yo‘l qo‘yilmaslik borasida amalga oshirilayotgan ishlar bo‘yicha viloyat Soliq boshqarmasi boshlig‘i S.Eshmatovning hisoboti haqida;
3. Samarqand viloyatidagi ayrim aholi punktlarini nomlash va qayta nomlash to‘g‘risida;
4. Viloyat hokimi o‘rinbosari O.Xamrayevning viloyat hokimining 2023-yil 7-dekabrdagi “Viloyat mahalliy byudjetining 2023-yil
II va III chorak daromadlar rejasining orttirib bajarilgan qismidan foydalanish to‘g‘risida” 334-7-0-Q/23-son qarori bilan ajratilgan mablag‘larni ishlatilishi yuzasidan hisoboti to‘g‘risida;
5. Viloyat hokimi o‘rinbosari A.Shukurovning viloyat hokimining 2023-yil 15-dekabrdagi “Viloyat mahalliy byudjetining qo‘shimcha manbalaridan foydalanish to‘g‘risida” 337-7-0-Q/23-son qarori bilan ajratilgan mablag‘larni ishlatilishi yuzasidan hisoboti to‘g‘risida;
6. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 25-oktyabrdagi “2022-2023-yillarda mahallalar infratuzilmasini yana-da yaxshilash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” PQ-408-son qaroriga asosan tasdiqlangan dastur doirasida iqtisod qilingan mablag‘larlarni boshqa obyektlarga yo‘naltirish to‘g‘risida;
7. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 5-oktyabrdagi maxsus bayoniga asosan Ishtixon tumanidagi 25-sonli maktabni rekonstruksiya qilish obyektiga bosh loyiha va bosh pudrat tashkilotlarini belgilash to‘g‘risida.