мақсадида, 2023 йил давомида туман ҳокими, туман прокурори, туман ички ишлар бўлими бошлиғи, туман давлат солиқ инспексияси бошлиғи секторларида амалга оширилган ишларникўриб чиқиш тўғрисида.
-Маҳаллаларда тадбиркорликни ривожлантириш, аҳоли бандлигини таъминлаш ва
камбағалликни қисқартириш масалалари бўйича ҳоким ёрдамчиларининг 2023 йилдаги фаолияти,
эришилган натижалар ҳамда йўл қўйилган камчиликлар юзасидан туман ҳокимининг биринчи ўринбосари А.Мамажоновнинг ҳисоботи
тўғрисида;
-Олтинкўл туманида ижтимоий соҳани ривожлантириш ҳамда маҳаллалардаги ёшлар етакчилари фаолияти юзасидан тумани ҳокимининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маʼнавий-маʼрифий ишлар боʻйича оʻринбосари Ф.Парпиевнинг ҳисоботини эшитиш тўғрисида;
-Олтинкўл туман ҳокимининг ўринбосари, оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи
М.Султонованинг:
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-27-сонли 2022 — 2026 йилларга
мўлжалланган янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини «Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили»да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисидаги фармони ижроси
Туманда аёллар муаммоларини тизимли равишда ҳал этиш, уларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш борасида “Аёллар дафтари” доирасида жорий йилда амалга оширилган ишлар тўғрисидаги ҳисоботларини кўриб чиқиш тўғрисида;
-Олтинкўл туман бўйича қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ерлар учун жисмоний ва юридик шахслар бўйича мутлоқ миқдорда белгиланган базавий солиқ ставкасига киритилаётган
камайтирувчи ва оширувчи коеффисентларни тасдиқлаш
-Жиноят ишлар бўйича Олтинкўл туман суди раиси С.Расуловнинг 2023 йил давомида одил судлов фаолиятини амалга ошириш борасида бажарилган ишлар юзасидан ахбороти