Yashil” energetika — mamlakatimiz taraqqiyotida  muhim omil
Yurtimizda kuz-qish mavsumiga hozirlik ko‘rilmoqda. Ijtimoiy soha ob’ektlari, ta’lim va tibbiyot muassasalarini mavsumga tayyorlashga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Fuqarolar qabuli boʻlib oʻtdi
Sariosiyo tumani Nilu mahallasida xalq deputatlari Sariosiyo tuman Kengashi deputati, “Nuroniy” jamg‘armasi Sariosiyo tuman bo‘limi raisi S.Qosimov hamda Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi Sariosiyo tuman bo‘linmasi hamkorligida Nilu mahallasidagi faol nuroniylar va fuqarolar ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida, S.Qosimov so‘zga chiqib, mamlakatimizda Yurtboshimiz tomonidan amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar va bunyodkorlik ishlari to‘g‘risida to‘xtalib, Prezidentimiz tomonidan chiqarilgan Farmon va qarorlarning ijrosini amaliyotga tatbiq qilish, ayniqsa 2022-yil 15-mart kunidagi 167-sonli, 2023-yil 11-mart kunidagi 92-sonli hamda 2024-yil 25-noyabr kuni 405-sonli, 2025-yil 3-yanvar kunidagi 1-sonli va Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 27-dekabr kunidagi 892-sonli qarorlarning mazmun mohiyati haqida batafsil tushuntirib berildi.