2025 yilning 14 - yanvar kuni xalq deputatlari O‘zXDP Qumqo‘rg‘on tumani Kengashi raisi, Qumqo‘rg‘on tumanidan deputati M.Namozov hamda deputat S.Saidovlar 7-sonli umumta’lim maktabida bo‘lib, “14 - yanvar Vatan himoyachilar kuni” munosabati maktab jamoasini bayram bilan tabrikladi.
YOSHLARNI VATANPARVARLIK RUHIDA TAYYORLASH
Yashil” energetika — mamlakatimiz taraqqiyotida  muhim omil
Yurtimizda kuz-qish mavsumiga hozirlik ko‘rilmoqda. Ijtimoiy soha ob’ektlari, ta’lim va tibbiyot muassasalarini mavsumga tayyorlashga alohida e’tibor qaratilmoqda.
“Mahalla yettiligi” bilan uchrashuv
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Naimjon To‘ychiev "Qo‘rg‘on" MFY yettiligi bilan uchrashib MFY xududida mavjud muammolar , 2025-yilda “Ayollar daftari”ga kiritiladigan xotin-qizlar ro‘yxati, tadbirkorlik bilan shug‘ullanish istagi bor fuqorolar, ko‘makga muxtoj oilalar xamda nogiron va kam ta’minlangan oilalarni ijtimoiy ximoya qilish bo`yicha olib borilayotgan ishlar muhokama qilindi.Xususan xududdagi yo‘llarini ta’mirlash, eski simyog‘ochlarni almashtirish, yoshlar bandligini ta’minlash, “Ayollar daftari”ni shakllantirishda adolatli bo‘lish, kam ta’minlangan va nogiron oilalarga mas’ullarni biriktirish masalalari ko‘rib chiqildi.