Xalq deputatlari viloyat Kengashi kotibiyati mudiri N.Karimova hamda Jizzax shahar Kengashi deputatlari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda asosan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M. Mirziyoyevning 2024 yil 19 noyabrdagi O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining birinchi majlisidagi nutqida belgilangan ustuvor vazifalar va bu vazifalarning bajarilishi ustidan parlament nazoratini o‘rnatish, Xalq deputatlari viloyat Kengashi harakatlar dasturining ijrosi, hokimlarning hududlarni rivojlantirish bo‘yicha dasturlarida belgilangan vazifalarni manzilli o‘rganish hamda deputatlik nazoratini o‘rnatish maqsadida viloyat Kengashi deputatlarini shahar va tuman Kengashi deputatlariga biriktirish, hududdagi muammo va kamchiliklarni ijobiy hal etish choralarni ko‘rish kabi masalalar yuzasidan fikr bildirildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida yangi qabul qilingan qonunchilik hujjatlariga asosan xalq deputatlari mahalliy Kengashlariga berilgan vakolatlar va vazifalar, ularni amalga oshirish bo‘yicha tavsiyalar, O‘zbekiston Respublikasining “Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashi deputatining maqomi to‘g‘risida”gi Qonuni ijrosini taʼminlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar bo‘yicha ham batafsil maʼlumotlar berildi.