Халқ депутатлари Янгиер шаҳар Кенгаши депутати Муқаддас Урумбаева Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 25 ноябрдаги “Камбағалликдан фаравонлик сари” дастурини амалга оширишга фаол нуронийларни жалб этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-405-сонли ҳамда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2024 йил 24 декабрдаги “Фаол нуронийларни камбағал оилаларга бириктириш хамда маҳаллада соғлом турмуш тарзи ва ижтимоий-маънавий муҳитни шакллантиришга жалб этиш тартиби тўғрисидаги Низомни тасдиқлаш ҳақида”ги 89-сонли қарорлар ижроси юзасидан
Халқ депутатлари Янгиер шаҳар Кенгаши депутати Муқаддас Урумбаева Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 25 ноябрдаги “Камбағалликдан фаравонлик сари” дастурини амалга оширишга фаол нуронийларни жалб этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-405-сонли ҳамда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2024 йил 24 декабрдаги “Фаол нуронийларни камбағал оилаларга бириктириш хамда маҳаллада соғлом турмуш тарзи ва ижтимоий-маънавий муҳитни шакллантиришга жалб этиш тартиби тўғрисидаги Низомни тасдиқлаш ҳақида”ги 89-сонли қарорлар ижроси юзасидан маҳаллада камбағал оилаларга бириктирилган Фаол нуронийлар хамда бириктирилган оила вакиллари билан йиғилиш ўтказилди. Қарорларнинг мазмун моҳияти тушунтирилди, бириктирилган фаол нуронийлар оила вакиллари билан таништирилди.