deputatlari va senatorlar tomonidan hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, deputatlik nazoratini amalga oshirish, aholi muammolarini o’rganish
Xalq deputatlari Surxondaryo viloyati, tuman, shahar Kengashlari, deputatlari va senatorlar tomonidan hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, deputatlik nazoratini amalga oshirish, aholi muammolarini o’rganish va hal etish borasida qator ishlar amalga oshirilib kelinmoqda.
Jumladan, bugun Xalq deputatlari Bandixon tuman Kengashida senator D.Suvonova, viloyat Kengashi deputati A.Pardayev, tuman kengashi deputatlari hamda tumandagi ta’lim fidoyilari ishtirokida “Ta’lim sifatini oshirish, tizimda amalga oshirilayotgan ishlar to’g’risida” davra suhbati tashkil etildi.
Davra suhbatida so’nggi yillarda Bandixon tumanida ta’lim tizimida amalga oshirilgan ishlar e’tirof etildi. Ta’lim sifatini oshirish bo’yicha taklif va mulohazalar tinglandi.