Xalq deputatlari Boyovut tuman Kengashi kotibiyat mudiri Xusnara Berdiyarova, tuman Kengashi deputati Karomat Karimova hamda viloyat Kengashidan saylangan deputat Dilshunos Abdullayevalar hamkorlikda “A.Navoiy” mahallasi hududida ijtimoiy himoyaga muhtoj, kam ta’minlangan va yordamga ehtiyoji mavjud oilalar xonadonlari o‘rganildi
O‘rganish jarayonida fuqarolarning yashash sharoiti, bandligi, sog‘ligi hamda ijtimoiy qo‘llab-quvvatlashga bo‘lgan ehtiyojlari atroflicha tahlil qilindi. Aholi tomonidan bildirilgan murojaat va takliflar tinglanib, mavjud muammolarni bartaraf etish yuzasidan tegishli tashkilotlarga aniq vazifalar belgilandi.
Shuningdek, aniqlangan muammolarni bosqichma-bosqich hal etish, ijtimoiy yordam choralarini kuchaytirish hamda oilalarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha amaliy ishlar olib borilishi qayd etildi.