Deputat va "Mahalla yettiligi" hamkorligi
Xalq deputatlari Sirdaryo viloyati Kengashi deputati N.Soatov, Xalq deputatlari Oqoltin tumani Kengashi deputati A.Uljayeva va Xalq deputatlari Oqoltin tumani Kengashi deputati D.Egamqulovalar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-35–V-sonli qaroriga asosan Oqoltin tumani A.Navoiy mahallasida mahalla yettiligi bilan uchrashuv tashkil etildi.
Ushrashuvda mahalla yettiligi tomonidan 5 ga yaqin takliflar tushdi, bildirilgan muammo va takliflar ijrosi yuzasidan deputatlar tomonidan tegishli mutasadi rahbarlar bilan yuqoridagi masalalarning yechimi yuzasidan gaplashib, keyingi uchrashuvlarda axborot berishga kelishib olindi.