XALQ DEPUTATLARI BAXMAL TUMANI KENGASHINING YETINCHI CHAQIRIQ YETTINCHI SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Xalq deputatlari Baxmal tumani Kengashining VII-chaqiriq 7-sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Sessiyada ishtirok etdi – Tuman hokimining o‘rinbosari, hokimlik xodimlari, kun tartibidagi masalalarga aloqador korxona va tashkilot rahbarlari, tadbirkorlar vakillari, siyosiy partiyalar vakillari ishtirok etdi.
Sessiya kun tattibida;
Baxmal tumanida 2024-yilda kambag‘allikni qisqartirish va ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish chora-tadbirlar dasturini ijrosi to‘g‘risida.
“Ochiq byudjet” axborot portalida ovoz berish jarayonida g‘olib bo‘lgan tashabbuslarga fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi mablag‘larini yo‘naltirish to‘g‘risida.
Geografik ob’yektlarga nom berish va ularni qayta nomlash to‘g‘risida.
Baxmal tumanida yoshlarga oid davlat siyosatining amalga oshirilishini “Yoshlarga oid davlat siyosati to‘g‘risida”gi Qonun ijrosi ta’minlanishi holatini o‘rganish va natijalarini muhokama qilish to‘g‘risida.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 31-dekabrdagi “Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-468-son qarorining tumandagi ijrosini ta’minlash hamda yanvar, fevral mart oylarida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida.
Xalq deputatlari tuman Kengashi huzurida Yoshlar maslahat guruhini Nizomi va tarkibini tashkil qilish to‘g‘risida hamda tumanda 2025-yil boshiga qolgan erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan amalga oshiriladigan ishlar uchun mahalliy byudjetidan mablag‘lar ajratish to‘g‘risidagi masala elektron normativ-huquqiy hujjatlar regulation.gov.uz tizimi orqali xalq muxokamasiga qo‘yilgan ushbu qaror loyihalarni tasdiqlash to’g’risidagi masalalar ko‘rib chiqildi. Bo'lib o'tgan sessiyada deputatlar fikr
mulohazalarini bildirib o‘tdilar.Sessiya yakunida kun tartibidagi masalalar yuzasidan tuman Kengashi deputatlari tomonidan bildirilgan fikr va mulohazalarni inobatga olgan holda tegishli qarorlar qabul qilindi.