Қоровулбозор туманида кўп қаватли уйлар ва унга туташ ҳудудларда ободонлаштириш ишлари кенг кўламда олиб борилмоқда.
Қоровулбозор туманида томорқадан самарали фойдаланиш ҳамда асаларичилик истиқболлари хусусида
Mahalla yettiligi va uning ijtimoiy ahamiyati
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi deputati Raxmonova Xusniya tomonidan Bobur, To‘polos, Oqqo‘rg‘on mahalla fuqarolar yig‘inlarida mahalla yettiligi bilan suhbat o‘tkazildi.
Ushbu uchrashuvlar mahalla yettiligi va uning ijtimoiy ahamiyatini tushunishga qaratilgan bo‘lib, Xusniya Raxmonova mahalla ahlini jamoatchilikka oid masalalar, aholining hayotiy muammolari, va davlat tomonidan ko‘rsatilayotgan yordamlar haqida batafsil ma'lumotlar bilan tanishtirdi.
Deputat Raxmonova Xusniya mahalla yettiligini fuqarolarni qo‘llab-quvvatlash va jamiyatdagi o‘zgarishlarga moslashishning asosiy elementlaridan biri sifatida ta’kidladi.
Mahalla yettiligini yanada kuchaytirish, fuqarolarni davlat siyosatiga jalb qilish va ularning ehtiyojlarini hisobga olish orqali, aholi bilan hamkorlikda jamiyatni taraqqiy ettirishga erishish mumkin.