#Deputatlar fuqarolar bilan birga
#Deputatlar tomonidan Prezident farmonlarining ijrosi
#deputatlar fuqarolar bilan birga
“TINCHLIK – ENG OLIY NE’MAT”
Xalq deputatlari O‘rta Chirchiq tuman Kengashi 15-O'zbekiston saylov okrugi deputati Radjabov Shuxrat Payg'ambarovich fuqarolar bilan birga!
U o‘z nutqida “Oila – mahalla – ta’lim muassasasi” hamkorlik mexanizmi orqali yoshlar tarbiyasida ota-onalarning mas’uliyatini oshirish, yoshlarni turli yot g‘oya va illatlardan himoya qilishda bu tizimning ahamiyati juda katta ekanini ta’kidladi.
Shuningdek, yoshlar ongida ekologik madaniyatni shakllantirish va tabiatga munosabatni tubdan o‘zgartirish bugungi kunning dolzarb vazifalaridan biri ekanligi ta’kidlandi. Bu orqali kelajak avlodning atrof-muhitga bo‘lgan munosabatida ijobiy o‘zgarishlar qilish imkoni yaratiladi.
Yig'ilishda yoshlarda vatanparvarlik, ekologik mas’uliyat va tinchlik qadriyatini anglashda muhim ma’naviy targ‘ibot vazifasini o‘taydi.