Xalq deputatlari shahar Kengashi deputati saylovchilar oldidagi axboroti
Халқ депутатлари Гулистон шаҳар Кенгаши депутати Рахматжон Максумов сайловчилар олдида ҳисобот берди.
Унда бугунги кунда мамлакатимизда олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотлар, фуқароларга яратилаётган имкониятлар билан бир қаторда депутат томонидан 2-чорак давомида амалга оширилган ишлар бўйича ҳисоботи тингланди.
Шунингдек, учрашувда маҳалладаги масалалар, Гулшан-15,8,4, Завқий-50 ҳамда “Бўстон”-3 эскирган уйлар ўрнида реновация асосида замонавий кўп қаватли уйлар қуриш, 7-сонли мактабга қўшимча бинолар қуриш, ҳовли уйларда канализация тармоғини тортиш, “Бўстон” кўчасидаги 450 метр эскирган ичимлик сув қувурларини янгилаш, И.Каримов кўчасига радар қурилмаси ўрнатиш, кўча чироқларини таъмирлаш ва янги ўрнатиш юзасидан ҳам фикрлар билдирилди.
Учрашув сўнггида сайловчилар мурожаатлари тингланди. Сайловчиларга ҳуқуқий маслаҳатлар берилди. Ёзма мурожаатлар депутатлик сўровлари орқали тегишли ташкилотларга юборилиши таъкидлаб ўтилди.