2024-yil 23-sentabrdagi “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturini amalga oshirish bo‘yicha
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 23-sentabrdagi “Kambag‘allikni qisqartirish va aholi turmush farovonligini oshirish borasidagi chora-tadbirlarni yangi bosqichga olib chiqish to‘g‘risida”gi PF-143-sonli Farmoni va 2024-yil 23-sentabrdagi “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturini amalga oshirish bo‘yicha birinchi navbatdagi chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-330-sonli qaroriga asosan mahalllarda tashkilotlar rahbarlari va mahalla yettiligi bilan birgalikda o‘rganishlar olib borildi. Birinchi navbatda tumandagi 385 ta kambag‘al oilalar tanlab olinib, ularga 77 nafar viloyat va tuman darajasidagi rahbarlar biriktirilgan.
Biriktirilgan tuman va viloyat rahbarlarining xonadanbay ishlarini tashkillashtirilganligi yuzasidan deputatlik monitoringni olib borilmoqda. Shu munosabat bilan Xalq deputatlari Shovot tumani Kengashi kotibiyati mudiri, deputat I.Masharipov va mahalla deputati D.Shodonovalar Shovot tumanidagi Do‘stlik mahallasida yashovchi kambag'al oilalardan habar oldilar.