🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “Yo‘l xaritasi”da tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazoratni amalga oshirish yuzasidan
🔹Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati P. Risqulova tashabbusi bilan Qo‘qoni mahallasidagi 41-umumta’lim maktabi va 13- MTM qurilish jarayoni o‘rganildi.
🔹Tashrif chog‘ida qurilish ishlarining belgilangan talablar asosida olib borilishi, mehnat xavfsizligi qoidalariga amal qilinishi hamda loyiha hujjatlarida belgilangan vazifalarning bajarilishi masalalari diqqat markazida bo‘ldi. Shuningdek, qurilishda ishtirok etayotgan mutaxassislar bilan olib borilgan muloqotda ishlarning samaradorligi va mas’uliyatli yondashuv yuzasidan fikrlar bildirildi.