Bugun Bulung‘ur tumani Kengashi deputati D.Maxramkulova kotibiyat mudiri A.Shokirov bilan birgalikda “Kichik Kildon” mahallasi fuqarolari tomonidan mahalladigi 2 ta ko‘chadagi simyog‘ochlarni almashtirib berishda masalasidagi murojatlarni o‘rganish uchun mahallada bo‘lishdi.
🏠 Aholi murojaati: O‘rganishlar natijasida ushbu mahalla fuqarolari o‘z mablag‘lari xisobidan ushbu xududga yangi 160 kVa kuchlanishli transformator olib kelganligini va ushbu transformatordan foydalanuvchilar uchun yangi beton ustunlar zarurligi bildirishdi. O‘rganish natijalari bo‘yicha deputatlar o‘z oldilariga ushbu xududga yangi beton ustunlar olib kelish bo‘yicha talablarni tuman Elektr ta’minoti korxonasiga va tuman mahalliy budjeti mablag‘laridan olib berish bo‘yicha tuman hokimligiga taklif kiritishni kelishib oldi.
Aholini rozi qilish fuqarolarnining turmush sharoitni yaxshilash bo‘yicha deputatlar doimiy ravishda o‘z faolliklarni olib boradilar va muammoli masalalarni hal etishda ham o‘zlarning tashabbuslarni ko‘rsatishadi.