“Korrupsiyaga qarshi kurashish kunlari” profilaktik tadbiri
O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi majlisining 2025-yil 14-noyabrdagi 28-sonli bayonnomasi bilan tasdiqlangan “9-dekabr ‒ Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni”ga bag‘ishlangan Aksilkorrupsiya oyligi doirasida o‘tkaziladigan tadbirlar rejasi”ga muvofiq Urganch shahrida “Korrupsiyaga qarshi kurashish kunlari” profilaktik tadbiri doirasida korrupsiyaning oldini olishga qaratilgan huquqiy seminar trening oʻtkazildi.
Seminar treningda xalq deputatlari shahar Kengashi kotibiyat mudiri P.A. Ro‘ziboyev, shuningdek, tegishli idora-tashkilotlar mas’ullari ma’ruza qildilar.
Korrupsiyaga qarshi kurashishda aholining huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, jamiyatda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish maqsadida o‘tkazilgan mazkur seminar-treningda xalq deputatlari shahar Kengashi deputatlari, hokimlik apparati xodimlari, korxona, tashkilot va muassasa rahbarlari hamda “mahalla yettiligi”
rahbarlari ishtirok etdilar.