Xalq deputatlari Uchquduq tuman Kengashi deputati B.Sharipov tomonidan Bandligi ta’minlangan Kambag‘allikdan chiqqan oilalar o'rganildi.
Xalq deputatlari Uchquduq tuman Kengashi deputati B.Sharipov tomonidan
bandligi ta’minlangan Kambag‘allikdan chiqqan oilalar o'rganildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 23-sentabrdagi “Kambagʻallikni qisqartirish va aholi turmush farovonligini oshirish borasidagi chora-tadbirlarni yangi bosqichga olib chiqish toʻgʻrisida”gi PF-143-son Farmonining ijrosini samarali taʼminlash maqsadida Uchquduq tumanida bir qator samarali ishlar amalga oshirildi.
Kambagʻal oilalar reyestriga kiritilgan oilalarni qoʻllab-quvvatlash borasida Yo‘lchilar ovul fuqarolar yig‘inida ham bir qator tizimli ishlar amalga oshirildi.
Ishsiz fuqarolar bugungi kunda Navoiy kon metollurgiya kombinati shimoliy kon boshqarmasiga qarashli tashkilotlarga ishga joylashtirildi. Bandligi ta’minlangan Kambag‘allikdan chiqqan oilalar a‘zolari bilan doimiy ravishda xalq deputatlari Uchquduq tuman Kengashi deputati B.Sharipov tomonidan suhbatlar olib borilib, bundan keyingi turmush sharoitlari o‘rganildi hamda aholi muammolari yuzasidan korxona va tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari yuborildi. Dastur ijrosi yuzasidan deputatlik nazorati o‘rnatildi.