"Deputatlik guruhi monitoringi"
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Aholining ichimlik suv ta’minoti va oqova suv xizmatlari bilan ta’minlanganlik darajasini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ–257-sonli Qarori ijrosi yuzasidan xalq deputatlari Termiz shahar Kengashidagi O‘zbekiston Ekologik partiyasi deputatlik guruhi tomonidan "Deputatlik guruhi monitoringi" o‘tkazilib kelinmoqda.
Deputatlik guruhi vakillari hamda Termiz davlat muhandislik va agrotexnologiyalar universiteti “Atrof muhit muhandisligi va hayot faoliyati xavfsizligi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari bilan hamkorlikda Termiz shahridagi “Surxondaryo suv ta’minoti” AJ ga qarashli Termiz shahar oqova suv tozalash inshootida oqova suvlarni tozalash inshootlarining ishlash mexanizmlari o`rganildi.
Oqova suvlarni tozalash yo‘nalishida olib borilayotgan ishlar, aniqlangan kamchilliklar haqida fikrlar yuritilib, ma`sullarga tavsiyalar berildi. Ushbu kamchilliklar yuzasidan kelgusida hamkorlikda qilinadigan ishlar belgilab olindi.