CHINOZ TUMANI. DEPUTAT ELYORJON SAIDOV SAYLOVCHILARGA AXBOROT BERDI.
Uchrashuvda deputat Elyorjon Saidov 2025-yilning 1-choragi davomida o‘z faoliyati yuzasidan saylovchilarga axborot berib o‘tdi.
✅ Deputat Elyorjon Saidov tomonidan uchrashuvda ishtirok etayotgan fuqarolarga davlatimiz tomonidan inson manfaati va xalqimiz farovonligi yo‘lida qabul qilinayotgan Qonun hujjatlari, Prezident Farmon va Qarorlari, Oliy Majlis Senati Qarorlari va hujjatlarining mazmun-mohiyati va maqsad, vazifalari to‘g‘risida atroflicha tushuntirish berildi.
✅ Uchrashuv davomida saylovchilar mahalladagi muammolar yuzasidan o‘zlarining savol, taklif va fikr-mulohazalarini bildirdilar.
✅ Shuningdek, yig‘ilishda Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi deputati F.Ibragimova, Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi deputatlari A.Baxramov, M.Mirsodiqov, O‘zLiDeP tuman Kengashi apparati rahbari F.Tojiqulov tuman hokimligi bosh mutaxassisi D.G‘ulomov hamda mutasaddi tashkilot rahbarlari, mahalla fuqarlar yig‘inlari raislari va a’zolari ishtirok etib, saylovchilar tomonidan ko‘tarilgan masalalar hamda o‘tkazilgan uchrashuv bo‘yicha o‘zlarining fikr-mulohazalarini bildirib o‘tdilar.
✅ Tadbirda ko‘tarilgan barcha masalalarning yechimi bo‘yicha chora-tadbirlar ishlab chiqish hamda tegishli mas’ullar tomonidan belgilangan tartibda ijrosini ta’minlash belgilab olindi.