Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi deputati Karomat Karimova o‘z saylov okrugi hududida saylovchilar bilan navbatdagi uchrashuvini o‘tkazdi. Mazkur tadbir "A.Navoy" mahallasi 3-sonli umumiy o‘rta ta'lim maktabi binosida, I-chorak yakuni bo‘yicha o‘z faoliyati yuzasidan axborot berib o‘tdi.
Uchrashuv davomida deputat mamlakatda amalga oshirilayotgan islohotlar, qonunchilik jarayonidagi yangiliklar, aholi farovonligini oshirishga qaratilgan davlat dasturlari haqida batafsil ma’lumot berdi. Saylovchilar esa o‘z hududlari va kundalik hayotdagi dolzarb masalalarni ko‘tardilar — jumladan, yo‘l va infratuzilma, ichimlik suvi ta’minoti, ta’lim va sog‘liqni saqlash sohalaridagi muammolar muhokama qilindi.
Deputat har bir murojaatni diqqat bilan tinglab, ayrim masalalar bo‘yicha joyida hal etish bo‘yicha chora-tadbirlar belgiladi, ayrim murojaatlar esa tegishli tashkilotlar bilan birgalikda ko‘rib chiqilishi uchun yozib olindi.
Uchrashuv samimiy va ochiq muloqot ruhida o‘tdi. Saylovchilar deputat faoliyatidan mamnun ekanliklarini bildirib, bunday uchrashuvlar muntazam o‘tkazilishini ma’qulladilar.