Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi deputati Abduqodir Begmatov oʼz saylovchilari axborot berdi.i.
Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi deputati Abduqodir Begmatov oʼz saylovchilari bilan “Jigariston” mahallasida uchrashib, fuqarolarning murojaatlarini tinglab, okrugdagi mavjud muammolarni muhokama etgach, joriy yilning o‘tgan davri mobaynida amalga oshirgan faoliyatlari yuzasidan saylovchilarga axborot berishdi.
✅ Shuningdek, deputat uchrashuv chogʼida oʼz chiqishlarida shaharni rivojlantirishga qaratilgan dasturlar ijrosini samarali nazorat qilishlari hamda mahallalardagi muammolarni hal etish bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlar bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qaroriga asosan “mahalla yettiligi” bilan bevosita hamkorlik qilishllarini taʼkidlashdi.