“Eng yaxshi huquq o‘qituvchisi” ko‘rik-tanlovining Parkent tuman bosqichi g‘olibi tuman Kengashi deputati Mannonov Abduzarif Abduraufovich
Adliya vazirligi hamda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi bilan hamkorlikdagi qaroriga muvofiq umumiy o‘rta ta’lim maktablarining “Davlat va huquq asoslari” fanidan dars beradigan pedagog xodimlar uchun “Eng yaxshi huquq o‘qituvchisi” respublika ko‘rik-tanlovini tizimli ravishda o‘tkazish choralarini ko‘rishi belgilangan edi. Joriy yilning 28 mart kuni tuman Maktab va maktabgacha ta’limi bo‘limida “Eng yaxshi huquq o‘qituvchisi” respublika ko‘rik tanlovining tuman bosqichi o‘tkazildi. Ishtirokchilar belgilangan shartlar asosida o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazishdi.Tanlovda 49-maktab huquq fani o‘qituvchisi, Xalq deputatlari Parkent tuman Kengashiga 7-Xisarak saylov okrugidan saylangan deputat Mannonov Abduzarif Abduraufovich 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.