Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi.
Bugun Xalq deputatlari tumani Kengashining ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishida tumandagi maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi huzuridagi ta’lim muassasalarida 2024-yil va 2025-yilning o‘tgan davrida ta’lim muassasalari obektlarining sharoiti, moddiy-texnik ta’minoti hamda ularning faoliyatini tahlil qilish va o‘rganish to‘g‘risidagi hamda boshqa bir qator dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Doimiy komissiya muhokamasiga kiritilgan masalalar deputatlar tomonidan qizg‘in muhokama qilindi va yig‘ilishda deputatlar tomonidan muhokama qilingan masalalar bildirilgan fikr mulohazalar va takliflar yuzasidan doimiy komissiyaning tegishli qarorlari qabul qilindi.