Qorasuv shahar tibbiyot birlashmasi boshlig'i X.Xalilova Uch Tegirmon mahalla yettiligi ishtirokida hududda istiqomat qiluvchi og‘ir toifadagi ruhiy va narkologik kasallikka chalingan fuqarolar xonadonlarida uchrashuv va o‘rganish ishlari olib borildi.
Uchrashuvlar davomida bemorlarning yashash sharoiti, ularning sog‘lig‘i, muntazam tibbiy nazoratga olinganligi, ko‘rsatilayotgan parvarish holati atroflicha o‘rganildi. Shuningdek, ruhiy va narkologik kasalligi bo‘lgan shaxslar bilan ishlashda profilaktik tadbirlarni kuchaytirish, ijtimoiy muhitni sog‘lomlashtirish va takroriy holatlarning oldini olishga alohida e’tibor qaratildi. Deputat X. Xalilova tomonidan MFY mas’ullarga ushbu toifadagi bemorlar bilan doimiy hamkorlikda ishlash, ijtimoiy jihatdan mutaxassislar jalb etish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi.