💼 Mahallalar taraqqiyoti — aholi fikri bilan
▫️Bekat va Anorzor mahallalarida ochiq muloqot":
Xalq deputatlari Boyovut tuman Kengashi raisi Dilfuza Uralova "Bekat" va "Anorzor" mahallalarida jamoatchilik faollari, nuroniylar hamda aholi vakillari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Uchrashuvda fuqarolarning muammo va takliflari tinglanib, ularni hal etish yuzasidan tegishli mas’ullarga vazifalar belgilandi.
📃 Aliment majburiyatlari muhokamada
▫️Ijtimoiy mas’uliyat masalalari ko‘rib chiqildi:
"Iftixor" va "O‘zbekiston" mahallalarida aliment to‘lovchi fuqarolar bilan uchrashuv o‘tkazdi. Muloqot davomida aliment majburiyatlarini bajarish har bir fuqaroning ijtimoiy mas’uliyati ekani ta’kidlandi.
⚽️ Sport sohasida yil yakunlari
▫️2025-yil faoliyati sarhisob qilindi:
Sport maktablari murabbiylari bilan uchrashib, sport sohasida 2025-yilda amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha yillik sarhisob o‘tkazdi. Kelgusidagi ustuvor vazifalar belgilandi.
👮‍♂️ "Sohil" mahallasida uchrashuv
▫️Profilaktika va ijtimoiy barqarorlik masalalari muhokamada:
Shuningdek tuman Kengashi raisi "Sohil" mahallasida mahalla faollari bilan uchrashdi. Unda yoshlar va xotin-qizlar bandligi, ishsizlikni kamaytirish, huquqbuzarliklarning oldini olish, oilaviy nizolar va ajrimlar profilaktikasi masalalari muhokama qilindi.