Xalq Deputatlari Parkent tuman Kengashiga 21-Nevich saylov okrugidan saylangan deputat Yoqubova Xusnora Abduxamidovna, Parkent tumani Oila va xotin-qizlar bo`limi rahbari M.Inoyatova va Parkent tuman IIB bilan hamkorlikda joriy yilning 2-aprel kuni “Qizilsoy ”hamda “Novdak” MFYlarda yashovchi ayollar bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi " 2025-yilda Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo`yicha chora tadbirlari to'g'risida"gi PQ-1-son qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida huquqiy targ`ibot tadbiri tashkil etildi. Tadbirda yig`ilganlarga tumanimizda PQ-1-son qarorini ijrosini ta'minlash bo`yicha amalga oshirilayotgan ishlar,huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish bo`yicha ma`lumotlar berildi. Shuningdek,
tadbir ishtirokchilarining qiziqtirgan savollariga tegishli mutasaddilar tomonidan
huquqiy tushuntirishlar va maslaxatlar berildi.